.

 

 

 

 

 

 

 

 

محمّدرضا اسماعیل چگنی

 

 

به همت پاسدار بازنشسته و تعدادی خیّر دزفولی ارائه گردید

 خدمات پزشکی رایگان به بیش از 2000بیمار سرطانی

 

بازنشسته دزفولی به همراه تعداد خیّر با ایجاد "مركزخیریه تخصصی رادیوتراپی انكولوژی" توانسته به بیش از 2000 بیمار سرطانی خدمات پزشکی رایگان ارائه نماید.

به گزارش خبرنگار سایت صادقان؛مركزخیریه تخصصی رادیوتراپی(پرتودرمانی) انكولوژی( سرطان شناسی) حضرت امام حسن مجتبی (ع) دزفول به همّت محمدرضا اسماعیل چگنی پاسداربازنشسته و با همكاری تعدادی خیّرین این شهرستان راه اندازی شده است. 

 ثبت انجمن حمایت ازبیماران مبتلا به سرطان  از اقدامات مهم این مرکز می باشد.  این گزارش در باره تشکیل انجمن می افزاید: انجمن حمایت ازبیماران مبتلا به سرطان شهرستان دزفول در سال 1391 به ثبت رسید. و هدف از تشکیل آن جلوگیری از تردد و مراجعه مكرر بیماران سرطانی این منطقه به مركز استان یانقاط دیگر کشور می باشد.

پرداخت كمك هزینه دارویی، پرداخت تسهیلات مالی (وام) با همكاری صندوق قرض الحسنه ولی عصر(عج) وفاطمه الزهرا(س)، معرفی بیماران به پزشكان خیـّر، آزمایشگاه، رادیوتراپی و... جهت دریافت خدمات پزشکی رایگان (یا با تخفیف) و تهیه ارزاق عمومی برای بیماران كم بضاعت از اقدامات حمایتی مركزخیریه تخصصی رادیوتراپی انكولوژی شهرستان دزفول می باشد.

 این گزارش با اشاره به این مطالب که در مركز خیریه تخصصی رادیوتراپی و انكولوژی شهرستان دزفول هم اکنون 18 نفر مشغول به فعالیت هستند، می افزود: این مركز دارای سه پزشك متخصص رادیوتراپی انكولوژی و یك متخصص و سه كارشناس فیزیك پزشكی و پنج كارشناس رادیوتراپی می باشد. ارائه خدمات پرتودرمانی، سی تی اسكن، شیمی درمانی ، دیالیز ونیز خدمات رفاهی مانند اسكان درهمراه سرا و غذا درسه وعده از دیگرفعالیت های این مرکز پزشکی می باشد.

در ادامه این گزارش امده است: انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان از زمان ثبت انجمن تاکنون درزمینه ساخت و تجهیز مركز خیریه تخصصی رادیوتراپی انكولوژی امام حسن مجتبی(ع) بسیار فعال بوده است.

در انتهای این گزارش به مهمترین اقداماتی که در جهت ساخت و تجهیز این مركز خیریه انجام گرفته اشاره نموده و آورده است:

1- خرید زمین جهت احداث مركز از شهرداری دزفول با یك چهارم قیمت كارشناسی به مبلغ 300میلیون تومان

2- آغاز احداث مركز خیریه در مراسم كلنگ زنی بوسیله خردسال ترین و مسن ترین بیمار سرطانی در اردیبهشت 1392

3- اجرای پروژه ساختمان مركز با 6700 مترمربع زیربنا در5 طبقه

4- خرید و نصب دستگاه رادیوتراپی و سی تی اسكن به مبلغ 8 میلیارد تومان

5-  افتتاح بخش رادیوتراپی با پذیرش بیمار (روزانه تا  50 نفر) در 1394/5/19

6- افتتاح بخش شیمی درمانی سرپایی با پذیرش بیمار (روزانه تا 35 نفر) در 1394/10/16

7- بهره برداری از آسایشگاه (همراه سرا) با ظرفیت 80 نفر و آماده سازی محل داروخانه تخصصی و فروشگاه و نمازخانه

8- افتتاح بخش دیالیز با 30 دستگاه دیالیز و پذیرش بیمار، روزانه تا 90 نفردر 1395/4/15

9-بهره برداری از واحد اداری در طبقه همكف .

10- انجام عملیات ساختمانی طبقه 1 و آماده سازی برای بخش شیمی درمانی بستری باظرفیت 37 تخت و آزمایشگاه تخصصی با 80 درصد پیشرفت فیزیكی.

11- پیگیری خرید دستگاه دوم رادیوتراپی (به مبلغ 3 میلیارد 800 میلیون تومان)، ماموگرافی پرتابل (به مبلغ 420میلیون تومان) براكی تراپی (به مبلغ 3میلیارد100 میلیون تومان)، پت اسكن (به مبلغ 13 میلیارد تومان)، سونوگرافی (به مبلغ180 میلیون تومان).

12- پیگیری های لازم واخذ مجوز جهت راه اندازی مركز پیوند مغز استخوان از وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشكی.انتهای خبر