کسب 50 مدال ورزشی حاصل تلاش بازنشسته و جانباز 71 درصد

 

 

بازنشسته "مهدی اکبری نژاد" رکورد دار مسابقات شنای معلولین کشور است. 52 سال سن داردو با داشتن 71 درصد جانبازی موفق شده حدود 50 مدال رنگارنگ کشوری و بین المللی را بدست آورد. خبرنگار سایت صاد قان در استان گیلان با این قهرمان مسابقات شنا گفتگویی انجام داده است که خلاصه ایی از آن را در ادامه می خوانید:

*من مهدی اکبری نژاد متولد سال 1343 هستم. در تاریخ 1/8/60 عضو سپاه شهرستان آستانه اشرفیه و در سال 1391 بازنشسته شدم. اولین بار قبل از عضویت درسپاه درسال 60درسن 17سالگی به عنوان بسیجی به صورت داوطلبانه افتخار حضور در جبهه ها را پیدا کردم.در عملیات محرم در آبان ماه سال 61 درمنطقه عین خوش مجروح شدم و درحال حاضر به عنوان جانباز 71درصد درخدمت تان هستم. بعد از دوران دفاع مقدس موفق به ادامه تحصیل دردانشگاه آزاد گیلان شدم و دررشته کارشناسی زبان وادبیات فارسی ادامه تحصیل دادم.

 

 

* به رشته فوتبال علاقه مند بودم و با دوستان فوتبال می کردم ولی  بنا به تشویق یکی از دوستانم فعالیت های ورزشی ام را در رشته شنا شروع کردم و درمدت کمی توانستم به موفقیت های خوبی دست پیدا کنم و هنوز هم در این رشته فعال هستم.

 

 

*تاکنون حدود 50مدال کشوری درمسابقات جانبازان ومعلولین کسب کردم. علاوه برآن درمسابقات داخلی وبین المللی هم رتبه ها ومدال هایی را به دست آورده ام. مهمترین آنها کسب 2مدال طلا ویک نقره درمسابقات شنای سپاه بود که بنده با وجود 71درصد جانبازی دررقابت با پاسداران شاغل که سالم بودند وجانباز یا معلول نبودند توانستم این مدال ها را کسب کنم. در سال1386به عنوان بهترین ورزشکار نیروی مقاومت بسیج درسطح کشور انتخاب شدم. در مسابقات بین المللی هم برنده مدال طلا در جام آزاد معلولین بودم. این مسابقات درسال 2009 در کشور اسلواکی برگزار شده بود. در مسابقات پارا المپیک آسیایی در شهر گوانگ جو در چین مدال برنز در رشته 4 در100 متر مختلط تیمی را کسب کردم. دو مدال نقره در مسابقات جهانی معلولین جهان که درشارجه امارات برگزار شد ه بود،کسب کردم. این مسابقات، یکی در رشته 100متر کرال پشت و دیگری در رشته 4 در100متر آزاد تیمی بود.

*یکی از مدال هایی که خیلی به آن علاقه دارم مدال برنز مسابقات شنای نیروهای مسلح کشور در رشته 50متر پروانه است . دلیل آن این است که در رقابت با افراد سالم که هیچگونه جانبازی ومعلولیت نداشتند، توانستم این مدال را کسب کنم.

 

 

* اخیراً درمسابقات لیگ معلولین کشور با تیم شهدای مدافعین حرم تهران شرکت نمودم و توانستم به 5 مدال طلا دست یابم

 

 

 

*در رشته های 100متر پروانه، 100متر آزاد، 50 مترآزاد و200متر انفرادی و تیمی رکورد دار ملی شنای معلولین کشور هستم.

*به زودی در یک دوره مسابقه شنا که در یکی ازکشورهای اروپایی برگزار می شود شرکت خواهم کرد.

 

 

*توصیه ام به بازنشستگان عزیز این است که برای ورزش وقت بگذارند و به سلامتی خودشان اهمیت بدهند.