...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راه اندازی شرکت صیاد قشم

 

 

گفت و گوی خبرنگارصادقان با مدیر شرکت صیاد قشم

بازنشسته بندری
سالانه 1000 تن پودر ماهی تولید می کند


 

بازنشسته بندر عباسی با راه اندازی شرکت "صیاد قشم" ضمن اشتغالزایی برای 25 نفرسالانه 1000 تن پودر ماهی تولید می کند.

رهاسازی فاضلاب و زباله کشتارگاه های دام و طیور در گوشه گوشه کشور، آسیب های زیست محیطی فراوانی بر جای می گذارد که تولید بوی نامطبوع، آلودگی روان آب ها و سفره های آبی و از بین رفتن زیست بوم گیاهی و جانوری بخش هایی از این آسیب های جبران ناپذیر است. این در حالی است که با بکارگیری از تکنولوژی های روز می توان همین فاضلاب و زباله های کشتارگاهی را فراوری کرد و بخش بزرگی از نیازهای غذایی و خوراک دام و آبزیان کشور را تأمین کرد.

همه آن چیزی که بعد از کشتار حیوانات بر جای می ماند و از دید ما به درد نخور و دور ریز هست، حتی خون و استخوان حیوان قابلیت فراوری و تبدیل شدن به خوراک دام را دارد و یا پوست، پر، سر و دیگر اجزای مرغ نیز این گونه است و حتی می شود علاوه بر خوراک دام، مواد اولیه بسیاری از کرم ها، واکس ها و ... را از این زباله های کشتارگاهی تولید کرد. زباله و دور ریز کارخانه های تولید کنسرو ماهی نیز قابلیت فراوری و تبدیل شدن به سرمایه را دارند؛ این جملات بخشی از گفته های "عبدالله سلمانیان" پاسدار بازنشسته بندر عباسی است که نزدیک به 10 سال تجربه تولید پودر ماهی در کشور دارد.

موفقیت هایم را مرهون تجربیاتم در سپاه می دانم

عبدالله سلمانیان در طول دوره خدمتی اش، سابقه نسبتاً بالای مدیریتی در شرکت‌های تولیدی مواد غذایی داشته است. او چند سالی عضو هیئت مدیره شرکت مائده، تولید کننده انواع محصولات غذایی کنسروی بوده و مدتی نیز به عنوان مدیر عامل شرکت تولید کنسرو ماهی خلیج فارس فعالیت داشته است. سلمانیان ورودش به حوزه تولید پودر ماهی را مرهون تجربیاتش در مراکز مختلف تولید مواد غذایی وابسته به سپاه می داند.

سلمانیان همزمان با بازنشستگی در سال 88، به این فعالیت روی آورد و با خرید بخشی از سهام کارخانه‌ای تازه تأسیس در چابهار، به همراه سه نفر از شرکایش، شش سالی در این حرفه غور خورد تا این که در خرداد 95 "شرکت پودر ماهی صیاد قشم" را به همراه دو نفر از دوستانش راه انداخت. در این شرکت تازه تأسیس که کمتر از سه سال از آغاز به کارش می‌گذرد، ماهی‌های حرام گوشت، غیر مأکول و ریز صید شده فراوری می شود.
 سلمانیان در این زمینه می گوید: " ما از ماهی های غیر مأکول و حرام گوشتی که در تور صیادان می افتند، پودر ماهی تولید می کنیم که عمدتاً برای پرورش آبزیانی مثل ماهی قزل آلا و میگو و بعضی دیگر از ماهی های پرورشی داخل کشور استفاده می شود."

تولید 1000 تن پودر ماهی در سال

شرکت "صیاد قشم" در زمینی با مساحت 3100 متر مربعی در حاشیه جزیره قشم ساخته شده و دو دفتر فروش در قشم و تهران دارد. در این مجموعه برای 25 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است. به تناسب میزان صید در جزیره قشم، میزان تولید آن نیز در طول سال متغیر است؛ سلمانیان می گوید:" در برخی ماه‌های سال صید انجام نمی‌شود و در برخی ماه‌ها صید زیاد است، به همین دلیل میزان تولید ما در هر ماه متغیر است. ظرفیت اسمی کارخانه 3000 تن است ولی در حال حاضر سالانه حدود 1000 تن پودر ماهی تولید می کنیم."

از اسفند تا انتهای خرداد ماه، بدلیل حجم بالای صید در دریا و وجود درصد بالایی از مواد اولیه، این کارخانه اوج فعالیت خود را دارد و دو ماه از سال نیز بدلیل نبود صید و مواد اولیه تعطیل می‌شود و در این مدت عملیات تعمیرات و بازسازی دستگاه‌ها انجام می‌شود.

محصول "صیاد قشم" به شرکت‌های تولید کننده خوراک دام فروخته می شود تا با انجام فراوری دیگر، این محصول به خوراک آبزیان تبدیل شود. بعد از این مرحله، محصول نهایی به مزارع پرورش ماهی و یا شرکت‌های پرورش مرغ و دام می‌رسد و با این چرخه غذایی تقریباً هیچ بخشی از اعضای آبزیان دور ریخته نمی‌شود. به گفته سلمانیان، مشابه کارخانه "صیاد قشم" شرکت‌های مختلفی در جزیره قشم، جاسک، میناب و دیگر شهرهای جنوبی و شمالی کشور فعالیت می‌کنند.

مشکلات تولید

سلمانیان از مشکلات اداری بر سر تولید نیز گله دارد و از ایرادهایی که سازمان‌های دولتی مثل اداره حفاظت از محیط زیست از این کارخانه و بخش‌های تولیدی مشابه می‌گیرند؛ مواد اولیه این کارخانه‌ها را دور ریز ماهیان دریایی تشکیل می‌دهد و طبیعتاً‌ این مواد و عملیات فراوری روی آن، بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند، ایراد این اداره نیز ناشی از همین موضوع است که این تولیدی‌ها را مجبور به نصب سیستم‌های بوگیر کرده است. به گفته سلمانیان این سیستم ها هزینه‌های کلانی را بر دوش کارخانه‌داران تحمیل کرده و به شدت هزینه‌های تولید را در این بخش بالا برده است. این هزینه‌های گزاف، صرفه اقتصادی منطقی ناشی از تولید را در کشور از بین می‌برد و کارخانه ها را به تعطیلی می کشاند.

بنا به گفته سلمانیان، قیمت خارجی پودر ماهی نسبت به داخل اختلاف دو برابری دارد و با وجود این که تولید کننده داخلی محصولش را با نصف قیمت بازار جهانی در داخل عرضه می کند، عدم کمک دولت در کنار ایجاد این نوع موانع اقتصادی، فشار مضاعفی را به تولید کننده داخلی وارد می کند.

درد دل این تولید کننده کشورمان، نگرانی های برخی کارخانه داران صنعتی از اجرای معاهده آب و هوایی پاریس را نیز یادآوری می کند که در حوزه های زیست محیطی موانع جدی و هزینه های کلانی برای تولید کنندگان ایجاد می کند. هنوز بسیاری از کشورها بدلیل بالا رفتن هزینه‌های تولیدشان به این معاهده نپیوسته‌اند و حتی کشوری مثل آمریکا نیز سال گذشته میلادی برای حمایت از تولید داخلی خود از آن خارج شد. به نظر می‌رسد برای در امان ماندن بخش‌های تولیدی از تحمیل هزینه های مالی بیشتر، باید دقت بیشتری در مراحل تصویب این معاهده از سوی مجلس صورت گیرد.
تهیه و تنظیم از " اکبر کریمی"