دوچرخه سوار بازنشسته تهرانی

 

 


با هدف حضور اربعین حسینی از بیست و پنجم شهریورآغاز کرد

رکاب زنی بازنشسته تهرانی از مشهد تا کربلا

 

 پاسدار بارنشسته تهرانی از روز دوشنبه 25 شهریور 98 رکاب زنی از مشهد مقدس به کربلای معلی را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار صادقان؛ "حمیدخوش صفت" بازنشسته تهرانی امسال برای سومین سال پیاپی رکاب زنی از بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا علیه السلام به کربلای معلی آغاز کرد.
حمیدخوش صفت دوچرخه سوار بازنشسته در "پیام رسان واتساپ" در باره اولین روز سفرش از مشهد مقدس به قصد زیارت مرقد مطهر سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین نوشت: 
قبل از ظهر از کنار بارگاه امام رضا(ع) و با استعانت از امام که توفیق حضور در اربعین را به ما بدهد و توان و انرژی کافی جهت طی کردن مسافت طولانی را عنایت نماید و همه عزیزانی که قبل از سفر و چه بوسیله پیام التماس دعا داشتن خدمت امام رئوف عرض نمودم و خیر دنیا و آخرت و برکت در مال و عمر و عاقبت بخیری را خواستار شدم باشد دعای این کمترین به اجابت برسد.

دیروزاطلاع دادند همسر همکار پسرم به سرطان مبتلا شده و امروز پسرعمه عزیزم هدیه بسیار با ارزشی که مربوط به استان مقدس امام میباشد به قصد شفا آن خانم به ما داد تا باشد مورد لطف و مرحمت امام قرار گیرد.

تا ساعت پنج و چهار دقیقه عصر از مسیر اتوبان مشهد به نیشابور رکاب زدم که وقتی به کیلومتر شماردوچرخه چشمم افتاد عدد ۸۱ را نشان میداد و احتمال اینکه نتوانم تا قبل تاریکی به نیشابور برسم زیاد بود. لذا در بین مسیر توقف کردم تا فردا مجدد راهی شوم.

و سفر چه لذت بخش بود، بخصوص با دوچرخه و چادر بر پا کردن و پخت و پز و چای خوردن بعد از ساعتها رکاب زنی

میفرستم تصاویرامروز را برای دوستان تا در خیال خویش این چنین سفرهایی را در ذهن خود ترسیم کنند.

 اولین روز سفر/از مشهد به سمت عتبات/دوشنبه ۹۸/۶/۲۵/مسافت طی شده ۸۱km

هفتمین روز سفر تا پایان مرحله اول

سه شنبه۹۸/۷/۲
تجربیات و آموزه های سفر
سفرم در مرحله اول ۹ روز بطول کشید‌.جاده مشهد تا تهران گاهی سربالایی ،گاهی سرازیری، گاهی کفی ،گاهی همراه با باد مخالف، گاهی باد موافق.
شرایط جاده همانند شرایط زندگی است. کاری که میکنیم عده ایی موافق و عده ایی دیگر مخالف و عده ایی بی تفاوت.
در سفر با دوچرخه بعضی ها انرژی مثبت منتقل میکنند و بعضی ها عکس آن.
این مائیم که بدون توجه به رفتار و گفتار دیگران کاری که انجام میدهیم بدان ایمان داشته باشیم و قرار نیست برای دیگران زندگی کنیم. آمده ایم که به آرزوهایمان تحقق بخشیم هر چند به مذاق خیلی ها خوش نیاید.
سفر با دوچرخه:درس استقامت
صبوری تقویت حافظه سلامتی جسم و روان نظم برنانه ریزی و شناخت بیشتر فرهنگها و آداب و رسوم و فرار از روز مره گی و نشاط و شادابی به ارمغان می آورد و دهها مورد دیگر
برای  تحقق آرزوهایتان تلاش کنید؛
عمر کوتاه است و همچو برق و باد میگذرد پس تلاش کنید به آنچه دوست دارید و تاکنون بدان دست نیافتید بپردازید روزی فرا میرسد که افسوس خواهید خورد.
در سفر آموختم:پایداری و مقاومت رمز موفقعیت
مشکلات اینگونه سفرها را باید شناخت و اگر هر کدام از آنها در مسیرت اتفاق افتاد با تدبیر و امید بر آنها فایق آیی و برد باری رمز غلبه بر آنهاست.ما به پایان مرحله اول سفر خویش رسیدیم وقتی به قبل  و بعد از سفر می اندیشم تفاوت آشکاری را در روحیه خویش مشاهده میکنم .شما هم تا دیر نشده و افسوس آنچه آرزو دارید و بدان دست نیافتید برای رسیدن بدان با برنامه و هدف گذاری و مشورت با خبرگان امر در پی براورده شدن آن باشید.برنامه آتی ما تحقق مرحله دوم سفر بعد از رفع کسالت و رسیدن به عتبات است.

 

 

به همت « حمید خوش صفت» بازنشسته تهرانی انجام گرفت

سفر به كربلای معلی با دوچرخه 


پاسدار بازنشسته تهرانی برای بار دوم سفر به كربلا  و شركت در مراسم اربعین سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین( ع)  را با دوچرخه آغاز كرد.

به گزارش خبرنگار صادقان؛ «حمید خوش صفت» بازنشسته 58 ساله تهرانی روزپنچ شنبه 20 مهرماه برای باردوم سفر به كربلای معلی را با دوچرخه سواری آغاز كرد.

حمید خوش صفت در گفت وگو با خبرنگار ما، گفت: سال گذشته درهمین موقع توفیق داشتم به تنهایی مسیر تهران تا كربلا را از مرز خسروی به مدت 22 روز طی كنم. تجربه بسیار خوب سال گذشته باعث شد امسال هم بوسیله دوچرخه این مسیر را طی نمایم.
این پاسدار بازنشسته تهرانی كه 58 سال سن دارد، افزود: اواخرسال گذشته نیزبرای زیارت مرقد مطهرآقا علی ابن موسی الرضا (ع) مسیر تهران مشهد مقدس  را با دوچرخه سواری به مدت 12 روزه پیمودم.

شایان ذكر است؛ مراسم بدرقه "حمید خوش صفت" دوچرخه سوار و بازنشسته تهرانی روز پنچ شنبه 20 مهر ماه  با حضور سردار غلامی یكی از فرماندهان دفاع مقدس انجام شد.