شهر جونقان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محمّد محمّدی ثانی

 

 

 

برداشت سالانه 5 تن بادام درختی توسط بازنشسته شهركردی

 

بازنشسته شهركردی در قالب طرح طوبی با احیاء 13هكتار از زمین های متروكه و تبدیل آنها به اراضی باغی سالانه 5 تن بادام درختی برداشت می كند.

 


به گزارش خبرنگار صادقان؛ "محمّد محمّدی ثانی" پاسدار بازنشسته شهركردی در قالب طرح طوبی با احیاء 13هكتار از اراضی متروكه شهر جونقان استان چهارمحال و بختیاری و تبدیل آنها به اراضی باغی سالانه  5 تن بادام درختی برداشت می كند.

محمّدی ثانی در دوران دفاع مقدس درتیپ44 قمر بنی هاشم(ع) و قرارگاه حمزه سیدالشهداء خدمت كرده و مسئولیت فرماندهی گردان را برعهده داشته است. وی  كه در سال 1386 بازنشسته شده در باره فعالیت های بعد از بازنشستگی اش به خبرنگار صادقان گفت: قبل از بازنشستگی قطعه باغ متروكه ای به مساحت 2 هكتار خریداری كرده و آن را احیاء نمودم و با درآمد فعالیت عمرانی كه در عسلویه و كرمان داشتم توانستم 11 هكتار زمین بایر همجوار باغ دو هكتاری را با هزینه 200 میلیون تومان در شیب 45 درجه باغ جدید با عنوان طرح طوبی ایجاد نمایم.
وی افزود: تماماً زیر بار مفید رفته و عمدتاً درختان بادام باردهی دارند و در فصل كاری حدود یكصد نفر بكارگیری می نمایم و با اشتغالزایی چندین خانواده را خدمت رسانی و حقوق می دهم . طرح مذكور تحت پوشش آبیاری قطره ای است و آب آن از چشمه اختصاصی و با احداث سه دهنه استخر به مساحت 350 متر مربع تأمین می شود و در سال 5 تن بادام برداشت می نمایم.
  بر پایه این گزارش، بازنشسته شهركردی، هم اكنون در13 هكتارباغ احیاء شده 5 هزار اصله انواع درخت بادام، 300 اصله انگور، 50 اصله درخت گردو، 10 اصله درخت سیب، 10 اصله درخت  سیب، 10 اصله درخت هلو، 10 اصله درخت پسته و 10 اصله درخت آلوچه  كاشته و همگی به مرحله ثمردهی رسیده اند.  
این فرمانده دوران دفاع مقدس علاوه بر انجام امور باغی به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی نیز اهتمام ویژه دارد. هم اكنون مسئولیت هیئت امنای مسجد امام حسین (ع) میرآباد شرقی شهركرد، مسئولیت هیئت مذهبی متوسلین به حضرت قمر بنی هاشم(ع) شهركرد را بر عهده دارد. عضویت در هیئت امنای مسجد كوثر میرآباد شرقی شهركرد نیز از دیگر فعالیت های ایشان می باشد.
 خبرنگار صادقان افزود: "محمّدی ثانی" پاسدار بازنشسته شهركردی، در كنار اجرای طرح طوبی در استان چهار محال و بختیاری با خرید یك دستگاه لودر از شركت لیزینگ در فعالیتهای معدنی و عمرانی كشور نیز حضور فعال داشته است.
اهم فعالیت عمرانی كه در طی ده سال گذشته است غبارتند از:
حدود سه سال در معادن مس سرچشمه ، خاك اكسید مس را از معدن به پدهای كارخانه مس انتقال می دادم و برای اینكار 2 دستگاه لودر، یك دستگاه بلدوزر ، یك دستگاه گریدر ،‌20 دستگاه كمپرسی 10 چرخ با مجموع 50 نفر پرسنل در دو شیفت بكارگیری نموده بودم .
حدود سه سال در عسلویه در فازهای 10-20-21-13-22 و 25 فعالیت داشتم.
حدود یك سال در جهاد نصر در منطقه شیمبار در كار جاده سازی فعالیت داشتم.
حدود یك سال در جاده سنندج –مریوان كه شروع بكار جاده جدید بود فعالیت داشتم.
حدود یك سال در سپاه سد در منطقه سد رودبار لرستان فعالیت داشتم. /