سنگ های قیمتی

 

 

 

 

 

 

زهرا جعفری

 

 

به همت و تلاش بانوی بازنشسته اصفهانی راه اندازی شد

کارگاه برش و تراش سنگ های قیمتی

بازنشسته اصفهانی با راه اندازی "كارگاه برش و تراش سنگ های قیمتی" زمینه اشتغال به كار 11 هنرجوی خواهر را در این كارگاه فراهم نموده است.
"زهرا جعفری" بازنشسته سپاه استان اصفهان درگفت وگو با خبرنگار صادقان، گفت: با همكاری همسرم مهدی اخوان كه خود از پاسداران بازنشسته است، بعد از فراغت از كار رسمی، كارگاه برش و تراش سنگ های قیمتی راه اندازی كردم و هم اكنون 11 هنرجوی خواهر در آن مشغول به فعالیت می باشند.

وی هدف از ایجاد چنین كارگاهی را در راستای عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد اشتغال و تولید ملی دانست، و افزود: در این كارگاه انواع سنگ های خام قیمتی با تجهیزات و ابزار مناسب برای انواع نگین زیور آلات و تزئینات صنایع دستی ساخته می شود.
سركار خانم جعفری فعالیت در این كارگاه را در دو زمینه عنوان كرد و اظهار داشت: یكی تراش و برش سنگهای قیمتی برای تزئینات صنایع دستی از قبیل انواع گلدان، لیوان، پارچ آبخوری و ... و دیگری تراش و ساخت انواع نگین های انگشتر می باشد.
این بازنشسته اصفهانی ادامه داد: علاوه برتولیدات صنایع دستی، ماهانه حدود دوهزار قطعه سنگ نگین جهت زیورآلات دراین كارگاه تولید و عرضه می شود .
این بازنشسته اصفهانی گفت: برش انواع سنگ های قیمتی و صنعتی كه در این كارگاه انجام می گیرد دارای پروانه تولید از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان می باشد.
جعفری در پایان یكی ازمشكلات را نبود محلی برای عرضه تولیدات خود دانست و با ارائه شماره تلفن 09132703369 آمادگی نمود كه محصولاتش را به قیمت مناسب به ارگان ها، نهادها و بازنشستگان سراسر كشورعرضه نماید.