جانباز و بازنشسته اصفهانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اصغر مانیان

 

 

بازنشسته اصفهانی

روزانه 500 كیلو قارچ خوراكی تولید می كند


 
"اصغر مانیان" بازنشسته و جانباز اصفهانی با ایجاد و راه اندازی یك واحد پرورش قارچ خوراكی، روزانه500 كیلو از این محصول را تولید و روانه بازار مصرف می كند.
به گزارش خبرنگارصادقان،"اصغر مانیان" بازنشسته و جانباز اصفهانی با بیان این مطلب كه 15 سال است بازنشسته شده و اكنون در زمینه تولید قارچ خوراكی فعال است، گفت: پس از بازنشستگی با علاقه ای كه در امر كشاورزی داشتم با سرمایه مختصر5 سالن مخصوص تولید قارچ با ظرفیت هر سالن  10 تن كمپوست (مواد اولیه قارچ) احداث نمودم.
وی ایجاد اشتغال را یكی ازثمرات فعالیت كشاورزی خود برشمرد و اظهارداشت: درحال حاضر در این واحد تولیدی 12 نفرمشغول به كار هستند وروزانه بیش از500 كیلو قارچ از این واحد تولیدی برداشت و روانه بازار مصرف می شود.
این كارآفرین اصفهانی، حمایت مالی را از نیازهای ضروری خود عنوان نمود و ادامه داد: به جدّ قصد توسعه وافزایش تولید قارچ خوراكی را دارم ولی توان مالی به من اجازه نمی دهد. خرید دستگاه خنك كننده سالن ها(چیلر)، سردخانه مدرن به منظور با كیفیت كردن محصولات وخودروی سردخانه دار جهت حمل محصولات به بازاردر سطح كشور از نیازهای امروز من است و نیاز به كمك و پشتیبانی دارم.


آموزش نحوه تولید قارچ خوراكی

"اصغر مانیان" پاسداربازنشسته اصفهانی درخصوص تولید قارچ خوراكی به چند نكات آموزنده اشاره كرده اند كه عین متن آموزشی ایشان را در ادامه می خوانید:

*قارچ نوعی گیاه از گروه سبزیجات می باشد و دارای منبع غنی ازماده معدنی پتاسیم هستند كه به كاهش فشارخون بالا و نیزكاهش سكته مغزی كمك می كند و قارچ برای تقویت استخوان ها مفید می باشد و خستگی را رفع و كمبود ویتامین را جبران می كند.

*پس از ریختن كمپوست وفراهم شدن زمینه رشد، قارچ خوراكی به مدت حدوداً دو ماه قابل بهره برداری و استفاده می باشد.

*خانواده ها اگر جای مناسبی برای كشت درمنزل دارند می توانند برای تولید قارچ خوراكی اقدام كنند. تولید این محصول غذایی درمنزل به دلیل كوچك بودن محیط، ازكیفیت بهتری برخورداراست. بهترین زمان برای پرورش قارچ درخانه بین ماه های مهرتا آذراست، ولی چنانچه امكانات تهویه هوا و متعادل نمودن درجه حرارت محیط پرورش وجود داشته باشد می توان آن را در ماه های دیگر سال هم تولید كرد.
 

* "كمپوست" ازمواد اولیه قارچ می باشد. مصرف كمپوست باعث كاهش مصرف سم می شود و یكی از مزایای بسیارمهم مصرف این كود، كاهش مصرف آب است. كود كمپوست سبب پاك شدن محصولات شده و فاقد بذرعلف هرز، تخم حشرات، آفات بیماری و قارچ ها است . كاهش تبخیر ازسطح خاك، جلوگیری ازسله بستن خاك، سهولت جذب مواد غذایی از دیگر فوائد كود كمپوست است و بر اثر برودت و ایجاد نمناكی پس از طی مراحلی از زمان ریختن كمپوست به مدت حدوداً 2 ماه تبدیل به قارچ و قابل بهره برداری می باشد.

 

*درسالن پرورش قارچ، مهم ترین عامل حفظ دمای ثابت است. لذا ؛ عایق بندی دیوارها و سقف از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. عایق بندی از هدر رفتن انرژی جلوگیری كرده و مانع نفوذ رطوبت می شود. بهتر است ازورقه های فایبر گلاس یا استیروفوم به ضخامت 2.5 تا 8 سانتی متر استفاده گردد. با توجه به رطوبت بالای اتاق پرورش و به منظور جلوگیری از تعریق بخار بر سطح این صفحات، از یك لایه پلاستیك به ضخامت 2 تا 4 میلی متر بین دیوار و لایه عایق مذكور استفاده می شود.

 

*پوشش گلخانه های تولید قارچ خوراكی چند لایه است. به این ترتیب كه ابتدا اسكلت لوله ها را با سیم های مفتولی نازك به فاصله نیم متری از هم بافته ، سپس روی آن پلاستیك ضخیم(mm5-6) كشیده و روی آن را با سیم مفتول 2.5 شبكه بندی كرده تا ضمن استحكام اسكلت بتوان روی آن یك لایه ایزوله فایبرگلاس یا چوب پنبه قرار دهیم.

* مشخصات وابعاد سالن وهزینه تجهیزات وسرمایه مورد نیاز برای شروع به كارو تجهیزات مورد نیاز براساس مبنای یك سالن استاندارد با ده تن ظرفیت كمپوست درنظر گرفته شده است.


*یك سالن استاندارد گلخانه تولید قارچ خوراكی، باید 11متر طول، 6 مترعرض، 66 مترمساحت و4 مترارتفاع داشته باشد. قفسه های داخل سالن باید 9/5 متر طول و 160 سانتی مترعرض طبقات باشد. سالن پرورش قارچ با ظرفیت 600 عدد كمپوست (10تن كمپوست) باید دو ردیف قفسه بندی 5 طبقه ایی ایجاد كرد. بین طبقات باید 70 سانتی متر فاصله باشد. این سالن باید سه راهرو داشته باشد. یك راهروی میانی و دو راهرو در كناره، عرض راهروی میانی 120 سانتی متروعرض راهروهای كناری باید 80 سانتی متر باشد.


 *دودستگاه كولرآبی 7500 برای هوا دهی راهروهای كناری، یك دستگاه رطوبت ساز پروانه ای 16000 برای راهروی میانی، یك دستگاه هیتر گازی یا گازوئیلی برای فصول سرد، یك مخزن 200 لیتری و پمپ آب، تایمر ، سنسور دما، دماسنج و رطوبت سنج نیازهای اصلی و ضروری یك سالن استاندارد می باشد.