نمايش محتويات وب

 

 

 

 

 

 

 

 

حسینعلی محمّدی

 

 

 

 به همّت جانباز و بازنشسته اصفهانی انجام می گیرد

تولید محصولات گلخانه ایی در کنار نویسندگی

 

«حسینعلی محمّدی» پاسدار جانباز و بازنشسته اصفهانی، با توانمندی فرزندش برای خود و سایر همشهریانش اشتغالزایی نموده است. وی علاوه برایجاد «گلخانه ی خوشه ایی»در دوره بازنشستگی هفت كتاب به رشته تحریر درآورده است.

امروزه بهره گیری از توانمندیهای خانواده یکی از ابعاد مهم اقتصاد مقاومتی است و متاسفانه به عمد یا سهو این امر مهم و اساسی کمتر مورد توجه قرار می گیرد. اما «حسینعلی محمّدی» پاسدار جانباز و بازنشسته اصفهانی، خوشبختانه به این موضوع توجه کرده و با این پتانسیل برای خود، فرزندش و سایر همشهریانش اشتغالزایی و کار آفرینی نموده است. وی که 55 سال دارد و علاوه برتولید محصولات کشاورزی در قالب «گلخانه ی خوشه ایی» در زمینه تالیفات و کارهای پژوهشی نیز بسیار فعال است.  در دوره بازنشستگی شش کتاب به رشته تحریر درآورده و همچنین در زمینه خدمت رسانی به محرومین وافراد بی بضاعت نیز فعالیت دارد.
 خبرنگارصادقان بااین پیشکسوت موفق گفت وگویی انجام داده که در ادامه خلاصه ای از آن را می خوانید :
بنده همزمان با پیروزی انقلاب با مدرک دیپلم به عضویت سپاه پاسداران درآمدم و با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل به درجه جانبازی نائل آمدم. در سال 1383 با شروع دوران بازنشستگی تحصیلاتم را ادامه دادم و موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته ادبیات فارسی شدم .

توانمندی خانواده ها را کم نگیرید!

حدود 10 میلیون تومان به عنوان سنوات بازنشستگی از سازمان دریافت کردم. با این سرمایه اندک به فکر کارآفرینی و اشتغال به کار خود و فرزندانم افتادم. از آنجائیکه رشته تحصیلی پسرم، گیاه پزشکی بود در مورد ایجاد محصولات گلخانه ای با ایشان مشورت کردم. با مطالعات و بررسی های لازم در سال 1386 با سرمایه اولیه 30 میلیون تومانی خودم و اخذ تسهیلات بانکی، برای تولید محصولات لوکس گلخانه ای اقدام نمودم و یک گلحانه خوشه ایی تاسیس کردم. در اینجا نکته ایی که به همکارانم یادآوری می شوم این است که هیچ گاه توانمندی های بالقوه و بالفعل خانواده خود را فراموش نکنند و آنرا کم نگیرید. یکی از زوایای پنهان و ناشناخته اقتصاد مقاومتی همین در این نکته نهفته است.

 کارآفرینی برای 6 نفر

رشته تحصیلی فرزندم عامل موثری در موفقیت ما در ایجاد گلخانه بود. با مدیریت اعمال شده هم اکنون سطح آن را به دو برابر یعنی ده هزار متر مربع توسعه داده ایم. در این گلخانه برای 6 نفر به صورت دایم شغل ایجاد کرده ایم و به تناسب فصل گاهی برای 20 نفر هم شغل ایجاد شده است.

 15 تا 20 میلیون تومان درآمد ماهیانه  گلخانه

برای ایجاد یک گلخانه خوشه ایی، علاوه بر زمین، آب، برق وگاز برای هر متر مربع حداقل50 هزار تومان سرمایه لازم دارد. در صورت داشتن شرایط لازم می‌توان از تسهیلات بانکی هم استفاده کرد. درآمد گلخانه به علت نوسانات بازار، معمولا متغیر است. ولی با این حال ماهانه حداقل بین 15تا 20 میلیون تومان در آمد خالصی دارد.

تالیف 7 کتاب

فرزندم دوران دانشجویی اش به اتمام رسید. بعد از فارغ التحصیلی حضور ایشان در گلخانه بیشتر شد و من کار را به ایشان سپردم و کم کم حضورم در گلخانه کم شد. با فراغ بالی که برایم ایجاد گردید به فعالیت های فرهنگی روی آوردم و تنها هفته دو روز به گلخانه مراجعه می کنم و بقیه وقتم صرف فعالیت های فرهنگی و پژوهشی دفاع مقدس می گردد. پس از باز نشستگی حد اقل درسال یک کتاب تدوین و به چاپ رسانده ام و اکنون خوشحالم از اینکه به عنوان کارشناس ارشد ادبیات دفاع مقدس درمراکز علمی و فرهنگی استان اصفهان حضور می یابم و زمینه بسیار خوبی برای توسعه خدمات فرهنگی و پژوهشی در بین اقشار مختلف مردمی برایم فراهم شده است. 

کتابهایی که تاکنون به چاپ رسانده ام عبارتند از:
دویرج  (تحلیل عملیات محرم)
فاتحان خرمشهر (زنگی شهید عبدالرزاق زارعان فرمانده مهندسی لشکر امام حسین)
سبک بالان (یادنامه شهدا)
شکوفه های سرخ  (یادنامه شهدا)
لبخند سنگر  (خاطرات طنز جنگ)
اعلام جغرافیایی دفاع مقدس
یارا (مجموعه داستان)

و دهها کتاب که ویراستاری آن را انجام داده ام.

تأسیس موسسه فرهنگی پژوهشی دفاع مقدس

برای رسمیت دادن به فعالیت های پژوهشی و تحقیقی ام، اولین موسسه فرهنگی پژوهشی دفاع مقدس را در اصفهان با عنوان "روایت همیشه های هنوز" تاسیس کردم. علاوه بر فعالیت های فرهنگی باز هم جای خالی در وقت خود داشتم. این وقت را به محرومان سپری اختصاص دادم. برای خدمت به محرومان و مستضعفان موسسه خیریه امام هادی (ع) را از 20 سال گذشته تاسیس کرده بودیم مدیریت این موسسه را در دوران بازنشستگی ادامه دادم.

باز ایستادگی بهتر از واژه بازنشستگی

بازنشستگی به نظر بنده وقت آزاد است. این وقت آزاد بهترین فرصت است. به افراد اجازه می دهد بدون هیچ محدودیتی استعدادهای خود را شکوفا نماید. واژه بازنشسته و بازنشستگی از نظر روحی و روانی آدمی را به رکود وا می‌دارد. من واژه « بازایستادگی» را به جای «بازنشستگی» پیشنهاد می کنم. ما نشسته نبودیم که باز بنشینیم. ما ایستاده بوده ایم وایستاده هستیم و ایستاده خواهیم مرد و به قول شاعر:

         عاشقان ایستاده  می میرند            جان به کف برنهاده می‌میرند

            سینه سرخان در این تب هجرت      بی گمان پَرگٌشاده می‌میرند