نمايش محتويات وب

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

گفتگوی صادقان با نظرعلی صفاری

تجهیزمراکزدرمانی سیار به همت بازنشسته طالقانی

كارهای برزمین مانده زیادی دركشورداریم كه می شود با كمترین سرمایه گذاری بیشترین خدمات را به مردم آنهم درمناطق محروم ودورافتاده انجام داد. «نظرعلی صفاری» بازنشسته استان البرزی یكی ازاین افراد است كه با ایجاد شركتی، خودروهای امدادی متعددی را تجهیزمی نماید. این خودروها، مراكزدرمانی سیاروچابكی هستند كه افراد با بکار گیری این تجهیزات خودرویی می توانند درمكان های مختلف  به مردم خدمت  ارائه نمایند. سایت صادقان گفتگویی با بازنشسته 57 ساله  طالقانی انجام داده است كه درادامه گزیده ایی از آن را می خوانید:

***پنج سال است كه «شركت آرادمهرتیام» فعالیت می كند. با حضورتعدای ازایثارگران، جانبازان و جوانان مجرب راه اندازی شده است. درزمینه تجهیزخودروهای امدادی كار می كند. اتوبوس وسواری آمبولانس، آتش نشانی، امداد و نجات و كلینیك های سیارو... ازمحصولات این شركت می باشد. «سیستم های رولینگ استاك» ازمحصولات جدید «شركت آرادمهرتیام» است كه  بیشتردرحفاری تونل ها كاربرد دارد. این سیستم تا چند وقت قبل یك كالای وارداتی بود، ولی اكنون بومی سازی شده است و در داخل كشور تولید می گردد. ما در این شركت توانسته ایم زمینه اشتغال مسقیم به كار17 نفررا فراهم كنیم.

***یكی از تجربیاتی كه از دوران دفاع مقدس آموخته بودیم این بود كه هیچ گاه ازانجام كارهای گره گشا نترسیم. مطالعات ما نشان داد كه اكنون كشورما از وجود مراكزدرمانی سیاروچابك درمضیقه است. به همین دلیل برای تجهیزخودروهای امدادی ورود پیدا كردیم. وبه شكرخدا كارها با موفقیت اداره شده است.برای بالابردن كیفیت محصولات شركت به پرسنل علاقه مند و آموزش دیده  توجه ویژه ایی صورت داده ایم. راه اندازی R&D جهت تحقیق و توسعه و گسترش محصولات جدید یكی این موارد می باشد.

***به فرموده مقام معظم رهبری، بازنسشتگان جزء خانواده سپاه هستند. یعنی باید از آن ها استفاده شود. كانون بازنشستگان سپاه با ایجاد بسترهای مناسب زمینه را برای ورود اعضاء وابسته به عرصه اقتصاد و فرهنگ كه دغدغه حضرت آقا می باشد، فراهم نماید. البته كارمی شود ولی خیلی ملموس و قابل مشاهده نیست. خود بازنشستگان هم نباید بیكار بنشینند. امروز جهاد ما درعرصه  اقتصاد و فرهنگ است. پس باید بازنشستگان عزیزدر حد توان و مقدرات خود به این عرصه ورود كنند و در این مقطع با عمل شان در عرصه ایی دیگر كشور و انقلاب اسلامی یاری و کمک نمایند.

***دراسلام بازنشستگی معنی و مفهوم ندارد. علما و بزرگان دین ما تا آخرین لحظه عمر ازتلاش و كوشش دست برنمی داشتند. در عصر ما هم حضرت امام«ره» با آن كهولت سن چه تحولی عظمی دردینای اسلام وكشورمان ایران ایجاد نمودند. مقام معظم رهبری نیز با بیش 70 سال سن روزانه بیش از 12 ساعت كار انجام می دهند. بازنشستگی به معنای غلط آن یعنی منتظرفنا شدن باش. از نگاه اسلام، انسان برای كمال مطلوب و رسیدن به قرب الهی كوشش می كند. پس بازنشستگی معنی ندارد به نظرم به جای واژه بازنشستگی از كلمه از كارافتادگی استفاده شود، بهتر است.

***این سخن رهبرانقلاب را یاد آوری می كنم كه مضمون آن این است؛ هرگاه برای انقلاب اسلامی وكشور مشكلی پیش بیاید ریسمان سكان را به ستون استوار سپاه می بندیم. این رهنمود راهگشا و بی بدیل را فراموش نكنند و از تجربه بازنشستگان به مانند دهه اول انقلاب استفاده كنند، کهجنگ اسلام و كفرپایانی ندارد.