مجید ایزدی نیک

گفت وگوی صادقان با فعال اقتصادی"مجید ایزدی نیك"

     صادقان/ كافی است 5 كیلومترازورامین بگذری، درورودی شهرجوادآباد تابلوی مرقد امامزاده عون (ع) را می بینی. درمجاورت آن ساختمانی با شیروانی های سفید و قرمز دیده می شود. و آن مجتمع تولیدی قارچ "دُرچین" است. مدیراین مجتمع یكی از پاسداران بازنشسته به نام  "مجید ایزدی نیك" است. وی اكنون 50 ساله است. درسال 1388بازنشسته شده، لیسانس مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی دارد. بزرگ شده یكی از محلات جنوب تهران است. درباره فعالیت های بعد ازبازنشستگی اش گفت وگوی كوتاهی انجام گرفته كه خلاصه از آن را در ادامه می خوانید:
*بنده ازابتدا به تولیدات كشاورزی علاقمند بودم. مطالعاتی در باره پرورش شتر مرغ، بوقلمون وقارچ انجام دادم كه درنهایت با توجه به علاقه ای كه به تولید قارچ داشتم با مشورت افراد خبره و كاردان مقدمات كاربرای تولید و پرورش قارچ  را مهیا نمودم  و به این صورت كار تولید قارچ را شروع كردم.
 *  اولین و مهم ترین دلیلی كه باعث شد ورامین را برای پرورش و تولید قارچ انتخاب كنم، زمین ارزان، نیروی كارفراوان وبازارفروش مناسب بود. پدر و مادرم ازاهالی  بومی شهرستان ورامین هستند. فامیل ها و برخی از دوستان من دراین شهرسكونت دارند. دراین شهرستان مجتمع پرورش قارچ وجود نداشت و می توانستم به عنوان اولین تولید كننده قارچ محصولاتم را به شهرورامین عرضه كنم.  این دلایل شرایط را برای ادامه فعالیتم را در این عرصه راحت تر می كرد.
*شش سال قبل  مقدمات  خرید زمین و دریافت مجوز قانونی پروژه را آغاز كردم. در19 بهمن سال 1393 با حضور معاون وزیر كشور و مسئولین محلی به صورت رسمی كار تولید قارچ كلید خورد .
امروزه تولید قارچ دكمه ای (طرح هلندی) یكی ازمدرنترین روشهای تولید قارچ در دنیاست. تولید این نوع مرغوب قارچ را در مجموعه كاری خود داریم. مجتمع تولیدی ما 12 سالن 20 تنی ظرفیت دارد كه سالانه می تواند 300 تن قارچ خوراكی تولید نماید. اما اكنون تنها 6 سالن فعال است. و به طور متوسط ماهانه بیش از 12 تن قارچ تولید می كنم. و اگر با همین ظرفیت فعلی كار را ادامه دهیم، پیش بینی ما این است كه سالانه 150 تن تولید داشته باشیم. وهمچنین برای  تجهیز و راه اندازی 6 سالن دیگر اقدام لازم صورت گرفته  است.
*تا این زمان  بالغ بر یك میلیارد تومان برای راه اندازی و تكمیل پروژه هزینه گردیده است كه مبلغ 600 میلیون تومان آن از منابع وام بانكی می باشد.  
*برای تكمیل و راه اندازی كامل پروژه حدود 30 كارگر به صورت مستقیم و یكصد نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به كار خواهند شد .
*تولید قارچ سه مرحله اصلی دارد كه شامل :1-تولید كمپوست 2-تولید اسپان(بذر) 3-تولید قارچ. در این مجتمع  تنها پرورش قارچ انجام می گیرد .
*فرآیند تولید قارچ 2 ماه است. یك ماه  آن برای آماده سازی سالن و یك ماه برداشت در نظر می گیریم. در این مدت سه فلش (برداشت) صورت می گیرد كه بین 25 روز تا یك ماه زمان برداشت خواهد بود  .
تولید كنندگان محصولات كشاورزی به معنای واقعی نیاز به حمایت دارند. بدون حمایت نمی توان افزایش ظرفیت داشت. تنها در این صورت است كه  می توان به اقتصاد مقاومتی كمك كرد. از همكاران می خواهم  با توكل به خدا شروع به فعالیت جدید كنند و دوران بازنشستگی را دوران كمون و از كار افتادگی ندانند.
تهیه و تنظیم : محمد رضا حسن دوست