نمايش محتويات وب

 

 

 

 

 

 

 

 

زمان خالدی

 

 

 

 

به همت "زمان خالدی" بازنشسته چهار محالی صورت گرفت

راه اندازی کارگاه تولید سنگ های مصنوعی با فرآوری نانو

 

"زمان خالدی"  وقتی می داند با نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی رسالت انقلابی ادامه می یابد، برای خودش نقش كوچكی را در این عرصه تعریف می كند. منزل مسكونی اش را می فروشد و آن را سرمایه یك كار تولیدی می كند. با احداث كارگاه تولید سنگ های مصنوعی به سمت و سوی اشتغال آفرینی حركت می كند.

گاهی شنیدن یک حرف یا یک جمله آدمی را به حرکت وا می دارد. "زمان خالدی" پاسدار بازنشسته لردگانی ما از جمله این افراد است. وقتی می فهمد با نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی رسالت انقلابی ادامه می یابد، برای خودش نقش کوچکی را در این عرصه تعریف می کند. حاضر می شود منزل مسکونی اش را بفروشد و آن را سرمایه یک کار تولیدی نماید. این بازنشسته چهار محالی54 ساله سن دارد و اهل روستای شوش شهرستان لردگان است. وی با احداث کارگاه تولید سنگ های مصنوعی با فرآورده های نانو توانسته اشتغال آفرینی و کارآفرینی نماید. خبرنگار سایت صادقان گفتگویی با این تولید کننده چهار محالی انجام داده که خلاصه ای از آن در ادامه می خوانید:

کارآفرینی و تولید را برگزیدم

در دوران بازنشستگی، ابتدا به مدت 3 سال مسئولیت کارپردازی شرکت خط لوله گاز را برعهده داشتم. چند سالی نیز در پروژه کارون 4 و پتروشیمی لردگان مشغول کار بودم. با مطرح شدن بحث "اقتصاد مقاومتی" به این فکر افتادم که به عنوان یک فرد مسلمان  و ایرانی در این حرکت بزرگ چه کاری را می توانم انجام دهم. از خودم سوال نمودم سهم من در این کار بزرگ چیست؟ بعد از بررسی ها تصمیم گرفتم در جهت ایجاد کار آفرینی فعالیتی را دست و پا نمایم. البته قبل از شروع این کار با نحوه تولید سنگ های مصنوعی و محصولات مشابه نزد کارگاه دوستم آشنا شده بودم، کارگاه تولید سنگ مصنوعی را در سال 1392 راه اندازی کردم.

منزل مسکونی سرمایه ام بود

با هم فکری دوستم دستگاه های مورد نیاز کارگاه را خریداری نمودم. با اجاره کردن یک سوله فعالیت تولید سنگ های مصنوعی آغاز کردم. راه اندازی این کارگاه سرمایه ای در حدود 300 میلیون نیاز داشت. برای تأمین آن منزل مسکونی ام را فروختم و بعد ازگرفتن پروانه بهره برداری، کارگاه تولیدی سنگ مصنوعی با فرآورده های نانو و تولید سنگهای ساختمانی وتزئینی را راه اندازی نمودم. مواد اولیه تولید ما ازخرده سنگ و ملات می باشد که یک سری مواد پلیمری با چسب رزین مخلوط شده و همین سبب بالا رفتن کیفیت و عایق بودن محصول برای استفاده در مناطق مختلف می گردد. این کارگاه تولید سنگ مصنوعی را در جاده شهرستان بروجن راه اندازی کرده ام. مدیریت این مجموعه توسط این حقیر اداره می شود. ظرفیت تولید این کارگاه سالانه 1200 تن سنگ های تزیینی می باشد. سنگ نمای ساختمان،‌ موزاییک های کف، ‌پله،‌ زیرپله، قرنیز و آجر نما در ابعاد، ‌طرح و رنگهای مختلف از جمله تولیدت اصلی این کار گاه می باشد. سود سالیانه این تولیدات حدود 100 میلیون تومان می باشد .

مزایای سنگ های مصنوعی با فرآورده های نانو

تولید سنگ های مصنوعی وتزئینی با فرآورده های نانو از مزایاهای بسیار خوبی برخوردار است که از جمله آنها می توان به مواردی چون نصب سریع و آسان، ساییدگی بسیار پایین، ضد شوره، امکان نصب در مناطق سردسیر، مقاوم در برابر فشار و ضربه و مقاوم در برابر یخ زدگی بیش از 50 درجه زیر صفر اشاره نمود. بکارگیری رزین های پلیمری در ترکیب های محصولات، قدرت چسبندگی بیشتر با مصالح ساختمانی،  تولید با وزن سبک یا سنگین طبق سفارش، مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و نور خورشید، مقاوم در گرمای بیش از 50 درجه بالای صفر، امکان انتخاب رنگهای مختلف و زیبا و شست و شوی آسان و جذب بسیار کم رطوبت از دیگر مزایای تولید سنگهای ساختمانی وتزئینی این کارگاه می باشد.

به کار گیری 4 نفر بطور مستقیم

این کارگاه تولیدی بصورت مستقیم ظرفیت اشتغال به کار 12نفر را دارد ولی با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و کمبود تقاضا بنده زمینه اشتغال به کار4 نفر را فراهم کرده ام . اگر کارها رونق پیدا کند و تقاضا برای خرید محصولاتمان افزایش یابد من می توانم ‌30 نفر را نیز بصورت غیرمستقیم مشغول کار نمایم . همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما باید روی پای خودمان بایستیم و تولید کشور را رونق دهیم و به بیگانگان وابسته نباشیم. با سرمایه گذاری در این بخش  توانستم به غیر از خودم برای دیگران نیز کارآفرینی کنم. خدا را شکر از کار خود بسیار راضی هستم. با این حال که اکنون مستاجر هستیم، خودم و خانواده ام از راه اندازی این کارگاه تولیدی ‌بسیار خوشحالیم.

بازنشستگی فرصت جدیدی است

از نظر بنده بازنشستگی از کارنشستن نیست. بازنشستگی فرصت جدیدی است که باید از آن به نحو شایسته ایی استفاده کرد. فعالیت ها را باید بیشتر کرد. هر کسی در هر کاری که مهارتی دارد باید وارد میدان شود.

حداقل انتظار از همکارانم

اکنون به دلایل مختلف عرضه و تقاضای تولیداتمان کاهش یافته است. سپاه و بسیج در سطح کشور پروژه های مختلف و متعدی در دست اجرا دارند. از متصدیان این نوع پروژه ها در خواست دارم مصالح مورد نیازشان را از این نوع کارگاهها خرید نمایند. این حداقل انتظاری است که من از همکارانم دارم. کاری کنند و تدبیری بیندیشند که افرادی مثل من زمین نخورند و تولیداتشان با کیفیت بهتری تقویت گردد. /

 

تهیه و تنظیم : محمود رنجبری